10 будівель, які повстали проти законів фізики

Якщо раніше вам здавалося, що звичайний будинок – не та річ, яка може дивувати, то зараз всі ваші уявлення перевернуться з ніг на голову. Зовсім як ці будинки. Часом складно зрозуміти, де в них підлога, а де стеля, але це лише додає подібним архітектурним творінням по-справжньому запаморочливого шарму. Саме тому фахівці Global Development зібрали для Вас добірку найдивніших будівель, в кожному з яких хочеться загубитися надовго.

Зігнутий будинок, Індіанаполіс

 

 

Цей кумедний кривий будинок є витвором архітектора Джона МакНотана і побудований недалеко від міста Індіанополіс. Головним матеріалом для будівництва буле кедрове дерево.

Центр здоров’я мозку Лу Руво, Лас-Вегас

 

 

Центр був відкритий в 2010 році в Лас-Вегасі і створений по проекту архітектору Френка Гері. Його заснував Ларрі Руво в пам’ять про свого батька Лу Руво, який помер від невиліковної хвороби Альцгеймера.

Музей Дизайну Vitra, Вайль-на-Рейні

 

 

Музей дизайну Vitra це всесвітньо відомий приватний музей дизайну, який знаходиться у місті Вайль-на-Рейні, Німеччина. Генеральний директор Vitra Рольф Фельбаум заснував музей в 1989 році як незалежний приватний фонд. Колекція музею, фокусується на умеблюванні та дизайні інтер’єру – це одна з найбільших світових колекцій сучасного дизайну меблів, у тому числі твори представників усіх основних епох і стилів з початку дев’ятнадцятого століття.

Будівля рекламного агентства Chiat/Day, Каліфорнія

 

 

Це комерційна офісна будівля, яка була побудована між 1991-2001 роками для рекламного агентства Chiat / Day, в якості корпоративної штаб – квартири на Західному узбережжі. Дизайн проекту розробив міжнародно-відомий архітектор Френк Гері.

Олімпійський павільйон «Риба», Барселона

 

 

Цей будинок у вигляді гігантської золотої рибки став одним із символів пост-олімпійської Барселони і виглядає так, начебто будівля «підстрибує» на хвилях Середземного моря. Будинок спроектував Френк Гері, його довжина 56 метрів і 35 метрів ширина.

Хабітат 67, Канада

 

 

«Хабітат 67» – це житловий комплекс в Монреалі, який був спроектований архітектором Моше Сафді в 1966-1967 роках. Комплекс був побудований для виставки «Експо-67», однієї з найбільших світових виставок того часу, темою якої були будинки і житлове будівництво. Куб є основою цієї будови. 354 куба, розміщених один на одному, дозволили створити цю сіру за кольором будівлю зі 146 квартирами. Більшість квартир має особистий сад на даху сусіда знизу. Стиль будівлі – бруталізм.

Фонд Луї Віттона, Париж

 

 

Музей фонду Louis Vuitton, що відкрився восени 2014 року в Парижі, Френк Гері вже назвав своєю найзначнішою роботою. Хоча завдання, яке ставив перед архітектором замовник, було ще амбітніше – створити найвидатнішу будівля XXI століття.

Танцюючий будинок, Прага

 

 

Танцюючий будинок знаходиться в центрі Праги , в Чехії і являється комерційною будівлею, де розміщені офіси, магазини та ресторани. Він був розроблений архітектором Владо Мілуніком , у співпраці з канадським архітектором Френком Гері на місці будівлі яка була зруйнована через  бомбардування Праги в 1945 році . Будівництво почалося в 1994 році і закінчилося в 1996 році. Президент Чехії Вацлав Гавел , який жив неподалік протягом багатьох десятиліть підтримував проект, чекаючи будівлю , яка повинна була стати центром культурної діяльності.

Концертний зал, Тенеріфе

 

 

Аудиторіо-де-Тенеріфе — оперний театр та концертний зал у м. Санта-Крус-де-Тенеріфе, о. Тенеріфе (Канарські острови); одна з найвідоміших і найбільш оригінальних будівель світу. Збудований у 2003 році за проектом іспанського архітектора Сантьяго Калатрави. Аудиторіо-де-Тенеріфе — символ міста Санта-Крус-де-Тенеріфе і одна із головних пам’яток Канарських островів. Вітрилоподібний дах робить цю будівлю не схожою на будь-яку іншу в світі. Оперний театр Аудиторіо визнаний однією з найвидатніших споруд сучасної архітектури.

Музей Гуггенхайма, Більбао

 

 

Музей Гуггенгайма в Більбао  — музей сучасного мистецтва, який запроектував канадсько-американський архітектор Френк Гері і збудувала фірма Ferrovial у 1997. Розміщений у Більбао, Країні Басків, Іспанія. Побудований на березі річки Nervion, яка протікає через місто і впадає в Атлантичний океан. Музей Гуггенгайма — один з кількох музеїв, створений завдяки фонду Соломона Р. Гуггенгайма.