8 порад як збільшити простір у ванній кімнаті

Плануючи ремонт в новобудові, перше з чого необхідно починати – дизайн ванної кімнати. В таких будинках найчастіше більш просторе планування, ніж в будівлях старого типу, що дозволить реалізувати навіть дуже сміливі і нестандартні проекти. Але не дивлячись на розміри ванної кімнати, завжди хочеться чогось більшого. Саме тому фахівці Global Development пропонують вашій увазі кілька хитрощів, які допоможуть візуально збільшити простір і зробити ванну більш просторою.

1.Світлі відтінки у дизайні

Ще в середині 20 століття білосніжні ванні кімнати стали символом заможності і витонченості. І до цього дня популярність такого дизайнерського рішення не гасне. Деякі домовласники вважають абсолютно білу кімнату для водних процедур дуже холодною, надто стерильною. Але більшість людей асоціюють білий колір з чистотою, простором і легкістю. Ні для кого не секрет, що світлі тони, а тим більше білий колір, візуально розширюють простір. А для багатьох типових ванних кімнат в міських квартирах – це більш ніж актуальна тема.

 

 

2.Горизонтальні та вертикальні лінії

Ще одним досить простим але дієвим методом для збільшення простору в ванній може стати використання різноманітних ліній або незвичної геометрії в дизайні стін чи підлоги. «Розтягнути» кімнату по ширині можна застосовуючи горизонтальні лінії, а в висоту – вертикальні. Для створення оптичного відчуття збільшення розміру в ширину допустимо використовувати контрастні лінії (більше темного відтінку того ж кольору) по горизонталі, а зміщення ліній ближче до підлоги дозволить візуально «підняти» стелю.

 

 

3.Ефективне використання простору

У сучасному підході до дизайну ванної кімнати визначальним критерієм є її підкреслена функціональність. Будь-яке розміщення шаф, тумбочок відразу «з’їдає» простір. У маленькому приміщенні бажано використовувати вбудовані полиці і шафки. Адже чим більше окремих предметів у ванній, тим вона здається менше. Найліпший варіант – це розмістити невеликі полиці під умивальником.

Практичним, зручним і непоганим рішенням для розміщення речей у ванній може бути вбудована шафа мінімальної (20 сантиметрів не більше) глибини, виконана у вигляді фальш-стінки. Пофарбована в загальний колір і розміщена по всій площині однієї зі стін, вона стає невидимкою, створюючи ілюзію звичайної кімнатної перегородки.

 

 

4.Мінімум декору

Не потрібно виставляти на загальний огляд занадто велику кількість дрібниць і набивати відкриті полиці туалетними аксесуарами. Прямо скажемо, надлишок таких предметів створить небажану строкатість. Закриті шафи прекрасно підійдуть для всіх тюбиків. Щоб наповнити ванну кімнату потрібною атмосферою, досить буде залишити кілька гарних рушників і улюблених флаконів. Пам’ятайте, що всі аксесуари в ванній кімнаті повинні бути пропорційно невеликими, щоб не забирати і без того невеликі розміри ванної кімнати.

 

 

5.Вбудована техніка

Побутову техніку, таку як водонагрівач або пральна машина, бажано заховати в шафки або ніші, щоб візуально збільшити простір. Пральну машинку можна розмістити під раковиною, наприклад, під плоскою. Недолік такого варіанта – умивальник може розташовуватися досить високо і їм буде не зручно користуватися. У тому випадку, якщо раковина знаходиться занадто високо, непоганим рішенням буде підняти підлогу (крім того місця, де встановлена машина) на 5-7 сантиметрів. Тоді і умивальником буде зручно користуватися, і пральна машина не буде «забирати» простір.

6.Дзеркальна поверхня

До недавніх пір дзеркало було просто предметом, в якому можна було побачити власне відображення. Але для сучасної ванної кімнати дзеркало – це деталь, здатна задати настрій всьому приміщенню. Або безнадійно його зіпсувати – тут все залежить не тільки від форми, але і від його оформлення.

Якщо ваша ванна кімната продовгуватої форми, розмістіть широке дзеркало на довгу стіну – простір візуально розшириться. Дуже незвично виглядає дзеркало, немов врізане в плитку. Шанувальникам класики ми пропонуємо вставити дзеркало в розкішну раму. Якщо ви побоюєтеся, що дерево постраждає від постійної вологості, виберіть сучасний штучний матеріал – наприклад, акрил. Форму дзеркала слід підбирати так, щоб воно поєднувалося з сантехнікою і плиткою. Якщо в дизайні інтер’єру переважають плавні форми і закруглені кути, стандартному прямокутному дзеркалу в такому інтер’єрі не місце, а ось в поєднанні зі строгими прямими лініями воно буде виглядати відмінно.

 

7.Правильне освітлення

Створюючи інтер’єр ванної кімнати необхідно звернути увагу на світло – річ стратегічно важливу, адже саме воно може підкреслите необхідне і затінити непотрібне. Універсальним буде поєднання точкових світильників, які використовуються як для загального освітлення, так і в якості додаткової або окремої підсвітки робочих зон (ванна, раковина, дзеркало), та плоских світлових панелей, що розміщуються на стелі і на стіні над вхідними дверима.

Ще один винахід сучасності, який слід взяти на озброєння, – світильник-спот. Його плафони можна повертати практично в будь-які сторони, чому безсумнівно будуть задоволені всі домочадці, адже кожен зможе забезпечити собі потрібну кількість світла.

 

 

8.Текстиль

Вибір текстильних виробів для ванної кімнати – одне з найприємніших задоволень ремонту. Хоча в той же час це досить відповідальна справа, штрихи, які гармонізують загальну картину. Без текстилю ванна буде не зовсім одягненою, позбавленої затишку. З іншого боку, текстиль виконує не тільки стилістичну роль, але і функціональну.

Правильно підібрана штора для ванної зможе візуально збільшити простір і внести нотку затишку. При використанні текстилю у ванній кімнаті потрібно купувати напівпрозорі тканини світлих відтінків, але найголовніше – підбирайте рушники або фіранки під колір і загальний стиль приміщення.