Будинки майбутнього

Архітектори ХХІ століття готові запропонувати потенційним клієнтам апартаменти в найнезвичайніших будинках в самих екзотичних місцях планети. В наш час покупці мають можливість придбати житлову площу на штучному острові або на океанському лайнері, на гігантському літаку або дирижаблі, в підводному або підземному мегаполісі.

2  3

За допомогою інноваційних технологій, архітектори спроектували будинки майбутнього, які відрізняються не тільки своєю багатофункціональністю, але в першу чергу, мобільністю. Таким чином, якщо людині захочеться втекти від міської метушні, не обов’язково залишати своє житло, так як тепер його можна буде взяти з собою. Безліч будівельних компаній по всьому світу намагаються завоювати першість у створенні подібних пересувних, а головне, автономних помешкань.

zahahadidChinesearchitecturefuturisticconceptskysohoShanghai02  34

Ці будинки збирають на заводі і здають «під ключ». В якості основного будівельного матеріалу використовується спеціальний порошок, який отримують при переробці сміття – точніше, тієї частини сміття, яка не може бути утилізована для вторинного використання. Типовий будинок відразу обладнаний усіма необхідними трубопроводами, після встановлення його на фундамент залишається тільки підключити їх до систем водо- та газопостачання.

Оскільки енергоспоживання до середини ХХІ століття виросте в рази, а природні ресурси помітно виснажаться, в моду увійдуть енергозберігаючі технології, що дозволять не тільки покращити екологічну обстановку, але і знизити витрати на комунальні послуги.

Власникам подібних будинків будуть запропоновані: дах з гнучких сонячних батарей, якщо покупці проживають у теплих регіонах, а якщо в вітряних, то їм встановлять у дворі вітряк-електрогенератор. Крім того, сам будинок буде сконструйований таким чином, щоб максимально ефективно використовувати енергію навколишнього середовища. Наприклад, вдень всі приміщення, включаючи підвал, висвітлюються сонячним світлом: його вловлюють і майже без втрат передають так звані «світлові труби», якими пронизані стіни. Ці труби стануть частиною хитромудрої вентиляційної системи, що працює за рахунок перепаду тисків і температур всередині і зовні будинку.

5  4  3

Якщо енергозберігаючі технології не покривають потреби клієнтів, то можна встановити в підвалі компактну високотемпературну електростанцію, що працює на природному газі. Надлишок тепла, вироблений станцією, буде використаний на обігрів будинку в холодні дні.

Єдиним мінусом будинків майбутнього є термін його «зносу». Типові будинки розраховані на життя одного покоління. У міру закінчення експлуатації будинку розбираються і утилізуються або зносяться цілком, щоб виникнути в іншому місці, а звільнена територія на двадцять-тридцять років перетворюється на «зелену зону» з метою відновлення ґрунтових покривів та екології регіону.

Відтак, завдяки будинкам майбутнього девелопери планують зберегти екосистему планети та зробити проживання у помешканнях максимально комфортним і надійним.