Дизайнер створив з туалетного паперу шедевр

Талановитий митець зможе побачити високе мистецтво в чому завгодно, навіть в такому повсякденному і прозаїчному матеріалі як туалетний папір. Турецький дизайнер Шакір Гокчебаг (Sakir Gokcebag) використовував в творчих цілях більше сотні рулонів туалетного паперу в своїх оригінальних інсталяціях для галереї сучасного мистецтва в Гамбурзі, Німеччина. Здавалося б, нічого складного в інсталяції немає, але завдяки масштабності і винахідливості художника панно виглядають неперевершено, особливо коли глядач дізнається з чого вони зроблені.

Як говорить сам дизайнер, зазвичай натхнення можна побачити в навколишньому повсякденні і побуті, і навіть в сірих буднях не складно відшукати свою музу. Процес миття посуду або читання останніх новин можуть дати необхідний імпульс для фантазії. Враховуючи це, цікаво, що ж надихнуло дизайнера на ці скульптури?

Одні панно нагадують обриси країн і материків на карті світу, інші – хмари, треті – дивних істот і міфічних створінь. Є навіть оригінальна ялинка, яка може стати альтернативою живому дереву.

 

Дизайнерська ідея заслуговує на увагу ще й з точки зору декору кімнати своїми руками. А чому б і ні? Подібні панно на стіні в менших масштабах запросто можна створити самостійно, наприклад в туалеті. Сучасно, сміливо і креативно! Такої кількості метрів туалетного паперу вистачить на тривалий час, адже інсталяцією можна як просто милуватися, так і використовувати за прямим призначенням.