Дворівневі квартири: особливості оформлення

До недавнього часу дворівневі квартири асоціювалися з дорогими житловими комплексами і розкішшю. Але стереотипи руйнуються, і на сьогоднішній день багато нових багатоповерхівок завершуються апартаментами з мансардним поверхом, або складаються з дворівневих квартир економ-класу з окремим входом. Таке житло стало доступним, а широкі можливості оформлення зробили його одним з найбільш затребуваних. Але фахівці корпорації Global Development вважають, що при покупці дворівневої квартири варто враховувати деякі нюанси про які ми розкажемо у цьому матеріалі.

Uwoq6

Особливості дворівневої квартири

Основною характерною відмінністю дворівневих квартир є чіткість і статичність планування. Так, до прикладу, вхідні двері не можна перенести в інше місце. Це стосується і кухні з санвузлом, комунікації яких повинні залишатися там, де вони були спроектовані спочатку. Також чітко розташованими будуть і сходи на другий рівень, які в силу технічних умов також не можна перенести.

Ці нюанси варто враховувати в проекті дворівневої квартири, особливо, замислюючись про зміну планування, де статичні елементи все-одно залишаться незмінними.

3241

Планування дворівневих квартир

У проекті дворівневої квартири потрібно обов’язково чітко розділити простір на приватну і загальну зони. Загальною зоною вважається перший рівень, а приватною – другий. Нижній поверх традиційно складається з передпокою, вітальні, кухні з їдальнею, а іноді й кабінету та кімнат для гостей. На другому поверсі знаходяться спальні і санвузол господарів, спальне місце дитини та гардеробна.

Порада від Global Development: Краще об’єднати кімнати за їх функціональним призначенням. Так, столову поєднати з кухнею, бібліотеку – з кабінетом, тощо. Якщо кількість кімнат обмежено, то логічно скористатися прийомом зонування за допомогою декоративних перегородок.

Незважаючи на те, що площа дворівневих квартир економ-класу зазвичай становить 100-110 кв.м., продумувати планування варто ретельно. Статичність багатьох елементів такого житла повинна бути органічно обіграна в дизайні.

Modern-Mezzanine-Design-10

Вибір сходів

Сходи в дворівневій квартирі – невід’ємна деталь проекту, яка є також одним з центральних елементів інтер’єру. Сходи традиційно розташовуються біля стіни і спираються на неї, або знаходяться в центрі кімнати. Висота сходинок обов’язково повинна складати 15 см, а ширина – 30. У такому випадку, по сходах буде зручно спускатися і підніматися. Існують кілька типів сходів в дворівневих квартирах.

Маршові з невеликим майданчиком, які можуть виготовлятися з природного або штучного каменю, бетону, дерева. Вони безпечні та надійні. Дана модель органічно вписується в класичний інтер’єр, стилі кантрі, арт-деко і модерн. Головний мінус – такі сходи займають багато корисної площі – майже 25 кв.м.

lestnitsa-na-lomanom-kosoure-10

Консольні сходи не мають поручнів, і візуально просто «висять у повітрі». Така модель сходів виглядає максимально стильно і сучасно. Головний мінус – вони кріпляться тільки до несучих стін, що обмежує можливості їх використання.
prodotti-125036-rel11c88ed5856b4f2f8bfa75d7b43070d4

Гвинтові сходи також є популярними конструкціями, і виконуються з дерева, скла або металу. Головною перевагою є те, що вони займають мінімум простору і чудово підходять для інтер’єрів у стилі хай-тек, ампір, модерн, і багатьох інших. Основний же мінус гвинтових сходів – це мінімальна зручність в плані експлуатації.

2

Сходи на болтах – не мають каркаса і кріпляться безпосередньо до поручнів. Візуально вони виглядають максимально виграшно.

idunsgate-apartment-in-oslo-by-haptic-architects-1c-1024x1545

Порада від Global Development: при виборі сходів в дворівневу квартиру, варто зупинитися на типі сходів на болтах, які є найбільш ергономічними. При достатній стійкості і міцності конструкції, вона виглядає легкою і займає мінімум простору. Сходи можуть бути виготовлені зі скла, каменю або металу.

Дизайн дворівневої квартири

Після формування проекту дворівневої квартири приходить час продумати її оформлення. Тут, звичайно, все залежить від особистого смаку господарів, або від професіоналізму запрошеного дизайнера. Головними трендами останніх років, як і раніше залишаються стилі хай-тек і еклектика.

dvukhurovnevye_kvartiry_46-650x580

У дизайні дворівневої квартири, як будь-якого іншого житлового простору, головне – єдність обраного стилю. Навіть еклектичний інтер’єр з розрізненими, на перший погляд, елементами, повинен бути ретельно продуманий. Кожне приміщення має відповідати загальній концепції. Якщо в кімнаті будуть предмети, що вибиваються із загальної стилістики – вони будуть притягувати увагу, і, таким чином, звужувати простір. Єдність колірного рішення, меблів і текстилю буде створювати гармонійний інтер’єр, в якому приємно знаходитися.

globaldevelopment двухярусні кввартири

У питанні вибору декору в дизайні дворівневої квартири варто дотримуватися мінімалізму. Завантажене деталями приміщення буде виглядати безладним і тісним. Основну роль в оформленні житла варто віддати красивим і цікавим елементам – одній або декільком оригінальним картинам або скульптурам, фальш-каміну тощо.

houses-with-mezzanine-bedroom-bedroom-enchanting-mezzanine-interior-scandinavian-apartment

Оскільки головною відмінністю в плануванні дворівневих квартир є сходи, то логічно обіграти її в дизайні. Для інтер’єрів у стилі хай-тек і мінімалізм сходи повинні бути виконані з металу (або з додаванням металевих елементів).

Більш класичних інтер’єрах сходи повинні бути виконані з дерева з декоративними панелями, або зі штучного каменю. Загалом,  дизайн дворівневої квартири повинен відповідати правилам оформлення сучасного і затишного житла – бути функціональним, цілісним і створювати необхідний затишок.

Порада від Global Development: для створення більш цікавого дизайну можна використовувати поєднання стін пастельних тонів і меблів або підлоги яскравих відтінків.

Swedish-Penthouse-8