Екологію врятують будинки з пластику

Коли у середині ХХ століття винайшли пластик, то передбачалося, що цей винахід стане порятунком людства, але замість цього він загрожує навколишньому середовищу, забруднює воду і поставив під загрозу зникнення багатьох видів тварин. Незважаючи на програми з переробки пластику, які розробляють сотні винахідників світу, величезна кількість цього матеріалу вислизає від складальників і засмічує землю.

Аби боротися з глобальною катастрофою мексиканський стартап Eco Domum («Еко­дім») вирішив збирати пластмасове сміття і переробляти його в будівельні матеріали, а згодом зводити з них доступне житло.

plastik-house2plastik-house4_1

Пластмасове сміття (від пляшок до іграшок) перетворюють на стінові та покрівельні панелі, відтак цей матеріал стає дешевою та доступною сировиною для створення будинків.

Зокрема, згідно програми, розробленої мексиканськими вченими, зведення будинку площею 40 кв. м коштуватиме покупцю всього 280 доларів, а вклад в систему екологічної очистки планети не залишиться без уваги.

plastik-house3_1plastik-house3_2

Цей проект уже активно працює і у день завод стартапу видає 120 перероблених панелей довжиною 2,4 м, шириною 1,2 м і товщиною 2,5 см. Такими темпами компанія переробляє близько 5,5 т пластмаси за добу. На один будинок йде близько 80 панелей, а на будівництво – тиждень. Ці показники вражають інвесторів і вже значна частина американців придбала собі такі інноваційні будинки.

Цікавим залишається той факт, що головними постачальниками сировини для компанії стали місцеві збирачі сміття. Наразі Eco Domum вже збудували близько 500 будинків з переробленої пластмаси по всій Мексиці, але вони не зупиняються на досягнутому.