Фарбуємо стелі разом – все від А до Я

Гарна та якісна обробка стелі – завжди прикраса будинку. Але недобросовісне фарбування може зіпсувати будь-яке дизайнерське рішення і враження про інтер’єр, в той час як рівне і незвичайне покриття підкреслить індивідуальність та особистий стиль вашої кімнати.

 

В першу чергу при ремонті починати треба з фарбування стелі, інакше можна зіпсувати стіни або підлогу випадковими краплинками або плямами і звести нанівець усю роботу. При фарбуванні стелі вашим кредо повинна стати акуратність, не поспішайте і робіть все дуже ретельно, щоб не робити ремонт двічі. До речі, цікавий факт – найдосвідченіші малярі, щоб не погіршити якість намагаються уникати швидких методів роботи. Але не все так складно, як здається на перший погляд, адже фахівці Global Development поділяться з вами маленькими хитрощами будівельної справи, які зроблять процес фарбування стелі простим та цікавим.

 

Підготовчий етап перед фарбуванням стелі

Побілка вважається одним з найвідоміших та найпопулярніших методів обробки стелі. Невелика вартість – це найголовніша перевага добре відомого «домашнього» засобу – суміші з білосніжної крейди, столярного клею, синьки, звичайного мила та води. І хоча цей метод вже майже більше ніж 50 років застосовується по всьому світу, ряд недоліків все ж таки у нього є. По перше, таке оздоблення стелі не довговічне, по друге – боїться сонячного світла і псується від нього, третє – вода дуже негативно впливає на побілку. Саме тому в світі існує багато альтернатив, наприклад, спеціальні водяні фарби або засоби на основі лаку. Таку фарбу можна нанести на поверхню пензлем, валиком або пульверизатором. В результаті ви отримаєте біле покриття, яке можна мити навіть простою водою.

 

При роботі можна використати будь-яку фарбу – латексну або акрилову. Але краще за все взяти водоемульсійну емаль, бо з нею працювати справжнє задоволення. Така фарба дуже легко та рівно лягає на поверхню стелі і змивається при необхідності простою водою, а додатковим бонусом стане відсутність запаху. Ще одним плюсом вважають її колір, а саме матовий, без блиску, що дозволить приховати будь-які нерівності. При виборі фарби в магазині звертайте увагу на дату виробництва, адже стара може мати неоднорідну консистенцію і під час роботи на стелі можуть з’явитися невеличкі грудки та розводи.

 

Для зручності скористайтесь спеціальними сходинками або створіть підмостки з підручних матеріалів, головне щоб вони не були слизькі. Якщо у вас є високий стілець або міцний стіл який не шкода забруднити чи зіпсувати під час ремонту – це теж непогане рішення.

 

Перед початком ремонтних робіт необхідно винести все зайве з кімнати: меблі, непотрібні будівельні матеріали та все те, що можна забруднити. Для роботи вам знадобляться наступні інструменти: великий валик, широкий пензлик, невеликий валик або пензлик для обробки кутів, фарба, спеціальна малярна стрічка, шпатель та спецодяг. Заклейте малярною стрічкою вікна і двері так, щоб на них не потрапила фарба – приблизно на 20-40 см від верху. Інколи вікна та двері накривають будівельною плівкою чи просто газетами.

 

Щоб від пензлів не залишалися ворсинки чи сліди на стелі, потримайте їх недовго у воді і просушіть. Завдяки цьому вони розм’якнуть і будуть залишати на поверхні рівний та чіткий шар фарби. Щоб прибрати зайві ворсинки у нових пензлів попрацюйте ними на бетонній, цегляній чи будь-якій іншій жорсткій поверхні. Вибираючи валик для роботи зверніть увагу на його розмір та ворс. Якщо вам необхідно пофарбувати стелю в спальні або іншій великій кімнаті обирайте інструмент з об’ємною фарбувальною поверхнею. Щодо ворсу, то найліпше обирати валик з середньою ворсистістю, щоб не залишати товстий шар фарби або погано профарбовані місця. Валики з поролону або з ручкою на болті краще не використовувати, вони швидко ламаються і дуже часто бувають неякісними.

 

Техніка фарбування стелі


При фарбуванні стелі не треба досить сильно натискати на валик, щоб не було розводів чи стікання зайвої фарби на підлогу чи стіни. Якщо робити легкі і несильні мазки пензлем, фарба ляже негарним товстим шаром, залишаючи пропуски. Ідеальне рішення – працювати з валиком без натиску, але в міру витрати фарби трохи прикласти сили і ретельно її розтушовувати. Зверніть увагу, що товщина шару фарби повинна бути приблизно 1 мм, а пористі поверхні, такі як, наприклад, цегла, дерево чи штукатурка, перед початком роботи необхідно трохи заґрунтувати.

 

Щоб фарба не стікала по руках використовуйте спеціальну ванночку або обмотайте ручку валика ганчіркою. Не забувайте постійно перемішувати фарбу, інакше з’явиться осад. Якщо на ній вже утворилися невеличка плівка, то не розривайте її, а акуратно зніміть і процідіть через сито або фільтр. Руку при фарбуванні тримайте або під невеликим кутом або перпендикулярно до стелі. Щоб фарба лягла ідеально робіть широкі смуги і розтушовуйте їх. При мазках тримайте ручку пензлика якомога ближче до поверхні рівномірно збільшуючи кут нахилу. Перший мазок йде вгору, а всі наступні по цій ділянці – до низу.

 

Валик необхідно покласти у ванночку так, щоб фарба рівномірно покрила його поверхню. Роботу слід починати в метрі від кута зі стіною, проводячи валиком в напрямку від себе. Щоб фарба була ретельно розтушована по поверхні, робіть перпендикулярні рухи або намалюйте на ділянці зигзагоподібну лінію у вигляді букви W і розподіліть фарбу по всій поверхні. Також важливо кілька разів прокатувати валик по одній площі.

 

Найголовніші секрети успішного фарбування стелі розкриті, залишилось одне – спробувати все це своїми силами!