Гідроізоляція ванної: технологія і матеріали

Волога і вогкість – невід’ємні атрибути будь-якої сучасної ванної кімнати. Такі несприятливі фактори негативно впливають на довговічність незахищеного бетону на стінах. З часом вони здатні зруйнувати плитковий клей, просочитися в мікротріщини підлоги та перекриття стін та стелі. Врятувати від таких неприємностей зможе спеціальна процедура – гідроізоляція ванної кімнати із застосуванням сучасних технологій і матеріалів. Отже, спеціалісти Global Development підготували для Вас невеличкий інструктаж як захисти свою ванну кімнату від вологості.

 

 

Як правило, гідроізоляція кімнати де встановлена сантехніка, проводиться комплексно – одночасно обробляються стіни і підлога, щоб досягти високих показників захисту від негативного впливу вологи. Для цих цілей використовуються різні види спеціалізованих гідроізоляційних матеріалів, які в основному поділяються на два типа, в залежності від способу нанесення. Матеріали, які використовують у вигляді ґрунтовки і наносять перед фарбуванням стін або поклейкою шпалерів, в своєму складі мають окислений бітум, в який додатково внесені спеціальні наповнювачі і розчинники, такі як латекс, гумова крихта і т.д.

 

 

Інший тип гідроізоляторів – з використанням клею. Випускаються вони в декількох варіантах, зокрема, самоклеючі або звичайні. Найпоширеніші матеріали для такої гідроізоляції – рубероїд, пергамін, толь, полімеризовані бітумні матеріали на основі склотканини і поліестеру, резінобітум. Більш зручними і простими в монтажі є самоклеючі гідроізоляційні матеріали, на поверхню яких нанесений спеціальний клейовий склад. Вони відрізняються відмінною адгезією до будь-яких поверхонь, дозволяють забезпечити якісну гідроізоляцію ванної кімнати будь-яких розмірів і форм, з легкістю наносяться на підлогу і стіни.

 

 

Якісна гідроізоляція ванної кімнати – ефективний спосіб виключити негативний вплив вологи на різні матеріали і поверхні приміщення. Отже, захисти свої стіні від вологості не так вже і складно. Але який спосіб обрати, запитаєте Ви? Найбільш простий варіант – це гідроізоляція у вигляді ґрунтування стін спеціальним засобом. Досить просто наноситься, але такий метод не довговічний. Навіть самі виробники рекомендують поновити процедуру через 5-6 років. Інший спосіб – використання спеціальних матеріалів з клейовою основою, наприклад той же самий руберойд. Досить надійний варіант, але необхідний певний досвід при роботі з цим матеріалом.

 

 

Доступна вартість і великий вибір гідроізоляційних матеріалів дозволяють забезпечити захист від негативного впливу вологи ванних кімнат будь-яких розмірів, роблячи їх більш довговічними і практичними в експлуатації, попереджаючи передчасне руйнування покриття. При цьому вартість гідроізоляційних робіт цілком невисока, а виконати їх можна навіть самостійно.