Креативна полиця своїми руками – це легко!

Ні в кого не викликає сумнівів те, що полки в тумбах, шафах і стелажах повинні бути виконані з дерева, металу або пластику у вигляді суцільної прямокутної дошки. Це традиційний варіант полиці, зручний і перевірений століттями. Але дизайнери продовжують експериментувати з меблями, вирішуючи нові завдання і впроваджуючи новаторські ідеї. Проте, не обов’язково бути стильним та крутим декоратором, щоб створити креативну полицю своїми руками. Саме тому фахівці Global Development підготували для Вас кілка маленьких хитрощів, які допоможуть зробити оригінальну полицю у свою майбутню квартиру власними силами!

 

 

Дерев’яна тумба «NO» дизайнерського дуету Lucas Couto і Pedro Augusto Rocha – універсальний і компактний предмет меблів, який займає невелику площу в приміщенні, але при цьому забезпечує корисний вертикальний простір для зберігання різних речей. Залежно від потреб та призначення тумби і специфіки збереження предметів, користувач може своїми руками налаштовувати і змінювати дизайн меблів завдяки мобільним полкам, зробленим з мотузки.

 

 

Тумба є прямокутним коробом з дерева з рядами круглих отворів з боків. Міцна мотузка з поліестеру замість полиці – це практично безмежні можливості для розміщення речей як всередині, так і зовні стелажа. Ви можете зберігати на таких полицях взуття та одяг, книги і журнали, іграшки і альбоми, підвішувати сонцезахисні окуляри, зарядні пристрої, горщики з улюбленими кімнатними рослинами тощо. Мотузкові полки можуть бути розташовані як горизонтально, так і під кутом, можна навіть спорудити щось, схоже на павутину – все залежить від вашої фантазії.

 

 

Зробити схожу конструкцію досить просто – 4 дошки, в яких необхідно зробити отвори на рівні полиць, мотузка і трохи фантазії. Мотузки довжиною шість метрів має вистачити для такої невеличкої тумби. Кінці мотузки можна зав’язувати різними вузлами – від декоративних до морських, що стане цікавим декором полиць. Подібний каркас під тумбу можна зробити своїми руками з підручних матеріалів або переробивши старий ящик.

 

 

Ось ще один приклад того, як за допомогою мотузки можна зробити незвичайні полиці. Тумба Cross Ropes – ідея угорського дизайнера Тамаша Божика. У дерев’яному ящику зроблені ряди отворів з боків і зверху. Одна мотузка з натуральних волокон протягнута крізь отвори в каркасі, утворюючи полки і перегородки між ними. Міцна мотузка дуже добре натягнута, тому полки з мотузок можуть витримати досить велику вагу. Якщо з часом полки все ж втратять свою пружність під вагою книг та інших предметів, їх можна буде заново переплести і натягнути.

 

 

Такий концепт меблів цікавий тим, що полки з мотузок можна переплітати будь-яким способом, підлаштовуючись під предмети, які ви будете там зберігати. До того ж, ідею можна використовувати для створення подібної тумбочки своїми руками. Причому ви можете просвердлити більше рядів під отвори, що дасть повну свободу у створенні кінцевого дизайну тумби. Якщо поєднувати дерево і натуральну мотузку, то тумба вийде в нейтральному еко-стилі, але можна використовувати яскраво пофарбований каркас або синтетичні різнокольорові мотузки, тоді характер тумбочки відразу зміниться і вона відмінно впишеться в сучасний інтер’єр.