Марокканський дизайн в інтер’єрах

Марокканський стиль в інтер’єрах надзвичайно популярний у всьому світі. Він зустрічається в апартаментах бомонду, в інтер’єрах середнього класу і в квартирах звичайних громадян. Його не сплутаєш ні з яким іншим стилем і необхідно визнати, що цей стиль дуже міцно утримує почесне місце серед інших архітектурних стилів. Не оминуло всесвітнє захоплення марокканським стилем і нашу країну: його все частіше і частіше використовують наші співгромадяни – як в житлових, так і в громадських інтер’єрах.

марокко2

Естетика марокканського стилю багатогранна і дуже гармонійна – це пов’язано зі змішанням в цьому стилі інтер’єрів елементів з багатьох культур. Зрозуміло, це дозволяє архітекторам, дизайнерам і декораторам усього світу легко інтерпретувати його, не боячись відхилитися від загальної картини архітектурного стилю помешкання. Відомий шанувальник цього стилю Анрі Матісс говорив, що марокканський стиль – це гримуча, але врівноважена і ефектна суміш несумісного, міжнаціонального, сучасного і постійного.

multiple_architectural_details_curved_doorways_and_moroccan_inspired_lights_shape_this_living_room_mixed_with_creame_sofas_also_low_profile_wooden_coffe_95505

Дизайнери Global Development зазначають, що марокканський стиль прийнято розділяти на два, абсолютно самостійних напрямки: берберський і андалузький.

Берберський – це виключно простий і лаконічний стиль. Сміливо можна стверджувати, що він злегка грубуватий по втіленню. Цим він разюче відрізняється від більш богемного тлумачення марокканського стилю. Багато тисячоліть самобутнє мистецтво берберів зберігається в первісному, як би законсервованому, вигляді. Це проявляється в тому, що базовими аспектами як і раніше залишаються повсякденні побутові завдання. Жодна цивілізація, навіть домінуюча в даний момент мусульманська культура не змогли як-небудь помітно вплинути на цей інтер’єрний стиль.

27418092

Основа марокканського стилю – виняткова розмаїтість андалузького дизайну: він то по-дитячому наївний, то богемно-витончений. З цього, головна вимога при реалізації в інтер’єрі марокканського стилю –  смілива імпровізація і максимальне використання всіх можливостей матеріалу. Марокканський стиль завжди каже правду Ваших надій: він обов’язково створить затишок і принесе спекотну ефектну екзотику в інтер’єр.

bdr

Вся колірна гамма марокканських інтер’єрів будується на поєднанні теплих тонів. Тут будуть і теракотовий тон, і пісочний, і білий. Все це обов’язково має контрастувати з кобальтовим, синім, ультрамариновим і смарагдово-зеленим. Акценти повинні бути червоними або фіолетовими. Вільне трактування в поєднанні кольорів – відмінна риса марокканського стилю. Не стиснуте законами і вишукано-ефектне поєднання живих відтінків завжди емоційно збуджує глядача, а самому інтер’єру задає цікаву імпульсивність.

lRiRC1suSuex

Якими повинні бути стіни і стеля?

Поза всяким сумнівом, стіни повинні бути пофарбовані в теплий колір. Для надання необхідної фактурності, стіни краще покривати традиційної марокканської штукатуркою «Таделакт». Таделакт – це мінеральна глянсова штукатурка. Вона дуже стійка до впливу на неї води, а отримують її шляхом змішування піску, негашеного вапна і різних земляних пігментів.

tadelakt1

Співвідношення кольорів і тонів може бути засноване як на спорідненості гами, так і на контрасті. Як приклад можна привести таку схему – білі стіни і синій фриз, або, навпаки, сині стіни і білосніжний фриз.

1-22648210f4

Для декорування нижньої частини стіни краще використовувати дрібну глазуровану плитку, розміром 3х3 см. Її укладають в мозаїчні візерунки з незвичайними і складними малюнками. Допустимо трохи розбавити цю дрібну мозаїку плиткою форматом побільше.

EJHOsL9Ba6I

Стелю оформляють залежно від призначення приміщення. Перший варіант: тонкі евкаліптові прути і гілки укласти поперек несучих балок. Після того як дерево покриють вапном, створиться відчуття простору! А сама деревина буде захищена від грибків і паразитів. Дуже часто стелі роблять різьбленими. Потім, поверх різьблення його розписують вручну. Це дуже трудомісткий процес, але результат того вартий! Інтер’єр з таким марокканським стилем-шедевром обов’язково залишить незабутнє враження на відвідувачів. Звичайно, такі стелі найкраще виглядають при великій висоті приміщення.

marokko-style3

Обов’язково потрібно згадати ще про одну відмітну рису марокканського інтер’єру – про численні та різноманітні ніші. Це берберський варіант полиць і шаф. Звичайно ж, вірно і те твердження, що жоден інтер’єр не буде до кінця марокканським, якщо в ньому не будуть присутні стрілчасті арки. Яким, знову таки, необхідна велика висота приміщення.

27774

Текстиль і корисні аксесуари

Artisanat – особлива фішка в марокканських інтер’єрах. Якщо перевести з французького, то слово “Artisanat” означає – ремісничі вироби. Що примітно і чудово: ці вироби можуть бути абсолютно різної якості. Наприклад, дуже актуальні в марокканських інтер’єрах різьблені меблі, а так само меблі розписані художником вручну.

secteur-culture-patrimoine-artisanat-d-art-dossier

 Обов’язково роздобудьте логічні акценти марокканського стилю. Це можуть бути інкрустовані перламутром, кісткою або мельхіором скрині і рами для дзеркал. Ліхтарі із карбуванням з кольоровими скельцями теж вважаються чудовими елементами декору.

Artisanat-marocaine

Безсумнівний «крик моди» і богемний шик – світильники з шкіри верблюда натягнуті на металевий каркас.

В інтер’єрах марокканського стилю обов’язково повинні бути присутніми тканини, вишиті подушки, килими ручної роботи з грубими візерунками. Саме ці речі покликані створювати берберських атмосферу спокою і гармонії.

krovat