Методи зонування однокімнатної квартири

Для сім’ї, що проживає в однокімнатній квартирі, залишається дуже мало варіантів перепланування житлового простору в малогабаритному приміщенні. Але це не привід засмучуватися, адже є маса способів ефективно і функціонально використовувати квадратні метри навіть в невеликій квартирі так, щоб в ній для кожного члена сім’ї знайшовся власний затишний куточок. Дизайнери корпорації Global Development запропонували декілька прийомів зонування приміщень і правил ефективного зонування однокімнатної квартири, які найкраще підійдуть для невеликих помешкань.

Рекомендуємо обирати світлі тони в дизайні

Відчуття простору залежить не від об’єму приміщення, а від грамотно підібраної кольорової гамми інтер’єру. Світлі тони додають легкості, об’ємності і візуально збільшують навіть найменші квартири. Ілюзію простору допоможуть створити стелі, світліші, ніж стіни, а також плоскі стельові освітлювальні прилади.

1

Встановлюйте перегородки

Ідеальним рішенням для зонування однокімнатної квартири вважаємо встановлення подіумів, арок, ширм, стелажів, розсувних перегородок. Всі ці варіанти дуже вдало поділять квартиру на зони, додадуть їй функціональності, і при цьому не зменшать простір.

2

Використовуйте дзеркала

В зонуванні однокімнатної квартири важливу роль виконують дзеркала. Завдяки оптичним ілюзіям віддзеркалення, є можливість зорового розширення простору.

3

Розділяйте простір меблями

Із завданням поділу простору відмінно справляються вдало підібрані меблі. Основне правило при виборі меблів – це їх функціональність, компактність і мобільність. Прекрасно для зонінгу кімнати підійдуть висувні ліжка, приховані контейнери для речей, розкладні дивани. Крім основного завдання (зберігання речей), меблі можуть також візуально ділити територію на зони.

41

Доповнюйте кімнати балконами і лоджіями

Для розширення простору можна використовувати балкони і лоджії. Після утеплення і скління цих зон, значно збільшується загальна територія квартири.

5

Найпопулярніші методи зонування квартири:

Метод 1: Коли в однокімнатній квартирі проживає декілька людей

В такому випадку в квартирі має бути як мінімум чотири зони: «зона для сну», «робоча зона», вітальня і кухня. Можна спробувати скористатися одним з найпопулярніших рішень на сьогоднішній день – квартирою-студією.

В таких квартирах можна застосувати ряд дизайнерських прийомів, які дозволяють візуально «підняти» стелю, «збільшити» весь простір.

До прикладу, можна використати глянцеве полотно на стелі, декорувати стіни в вертикальних площинах, підсвічувати нижні кути кімнати, встановлювати світильники «витягнутих» форм та контрастних кольорів.

6

Головне правило для такого дизайну – мінімум перегородок і максимум простору. Квартира-студія ідеально підійде для молоді, а тяга до всього нового та нестандартного допоможе облаштувати житлове приміщення максимально комфортно.

Способи зонування квартири-студії:

Акценти світла

Рекомендуємо яскраво освітлювати центральну частину вітальні, а спальню і кухню «приглушити» методами розсіяного світла.

7

Рельєфні переходи

Традиційний прийом – підняти спальну зону на подіум (додатково можна вбудувати висувні контейнери). Також варто зонувати квартиру за допомогою різних елементів інтер’єру: акваріумів, колон, етажерок, ширм, барної стійки. Такий спосіб часто застосовується при оформленні спальні і кухні.

8

Використовувати різні матеріали для підлоги

Для окремих зон використовуйте матеріали різних кольорів і фактур. Також, можна групувати предмети меблів або декору всередині однієї зони за допомогою килимів.

Меблі-трансформери допомагають оптимізувати простір в квартирі і міняти функціональне навантаження елементів інтер’єру в залежності від часу доби. Класичний приклад: ліжко-диван. Вдень – це місце для гостей, а ввечері – ліжко для сну. Ще є такі варіанти, як диван-ліжко або, які в денний час виконують роль меблів у вітальні, а ввечері стають невід’ємною частиною спальні.

4

Метод 2: коли в однокімнатній квартирі живе сім’я з маленькою дитиною

Перед сім’єю з маленькою дитиною стоїть важливе завдання – розпланувати квартиру таким чином, щоб зони батьків і дитини були багатофункціональними та затишними. Для дитячої зони виділяється найтепліша світла частина.

При цьому в міру дорослішання дитини, його особиста зона повинна розширюватися і видозмінюватися. Поки дитина зовсім маленька їй потрібне ліжечко і пеленальний столик, але коли вона трохи підросте ще варто продумати ігрову зону.

9

Способи зонування однокімнатної квартири для сім’ї з дитиною:

Ширми або штора навколо дитячого ліжечка дозволить створити затишне місце для сну, куди не буде проникати яскраве світло.

Різні шпалери-розмальовки або маркерне покриття допоможуть в зонуванні дитячого простору.

Ще одним рішенням для такої квартири буде установка розсувних дверей на кухні, щоб можна було поспілкуватися, не розбудивши дитини.

Метод 3: В однокімнатній квартирі живе сім’я з школярем

Основне завдання школяра – старанно вчиться, а батьків – облаштувати для дитини комфортабельне місце для навчання, сну і відпочинку. Варіанти вирішення цього завдання в однокімнатній квартирі:

Встановити меблі-трансформери та подіуми

До прикладу, використовувати шафу-стіл, що дозволить школяреві розміщувати книги і зошити у ній, при цьому маючи можливість висувати або розкладати стіл на час виконання домашнього завдання.

Допоможуть візуально відділиться дитячу каркасній конструкції, які піднімуть підлогу. Висота подіуму може бути будь-яка, від декількох сантиметрів до півметра.

10

Як правило, в стандартній однокімнатній квартирі є дві окремі кімнати – кухня і спальня. Складність полягає в тому, що необхідно розподілити між цими кімнатами ще й функції вітальні та робочого місця.

Варіантів функціонального розподілу зон в такій квартирі кілька:

Спальня-вітальня11Кухня-кабінет12Спальня-кабінет13Кухня-вітальня14