Нові будівельні технології та матеріали

Кожному з нас хоча б раз у житті доводиться вибирати матеріали для будівництва або ремонту свого житла. Напевно, не варто пояснювати, наскільки важливо при цьому зробити правильний вибір, адже від нього часто залежить якість нашого життя і здоров’я дітей.

У наш час впоратися з цим завданням стало нелегко. Раніше все було простіше: радянська промисловість комплектувала новобудови типовими будівельними конструкціями та виробами, які служили вірою і правдою десятиліттями. Але їх номенклатура була одноманітною, а технології застосування – обмеженими, і орієнтованими на промислове і масове будівництво.

1 (1)  3

Сьогодні, завдяки бурхливому розвитку будівельних технологій, у світі з’явилася величезна кількість сучасних матеріалів.

Використання в будівельній галузі нових матеріалів має високу соціальну значимість і дає великі можливості для подальшого розвитку цієї галузі. В історичному аспекті саме розробка і впровадження нових матеріалів створили основу для інноваційних процесів у будівництві. Цегла, що прийшла на зміну глині, підвищила міцність будов, і з її застосуванням з’явилася можливість збільшити їх поверховість. Впровадження залізобетонних конструкцій дозволило зменшити витрати часу на будівництво, а застосування пластикових віконних блоків – більш якісно ізолювати мешканців будинків від зовнішніх факторів.

3mxeghD0GdE  fasadnaya_plitka_-16_0

Розробка і впровадження нових матеріалів дає постійний поштовх новим архітектурним рішенням. Дедалі помітнішим ставати проникнення на вітчизняний ринок продукції великих транснаціональних корпорацій. Склади будівельних матеріалів і магазини поповнюються різного роду товарами в основному імпортного походження. А багато знайомих і звичних матеріалів хизуються високою якістю.

Українці сьогодні висувають підвищені вимоги до матеріалів для будівництва та оздоблення інтер’єрів приміщень. Бажання отримати точну і перевірену інформацію дуже велике, але джерел її отримання, на жаль, недостатньо. Від якості і споживчих властивостей матеріалів у будівництві та ремонті залежить багато, якщо не сказати все.

Без технічних характеристик матеріалів неможливо розробити проект, скласти кошторис і підготувати іншу документацію, яка гарантуватиме правильність організації всіх робіт.

Проблема полягає не тільки в тому, щоб знайти оптимальне співвідношення ціни і якості, але і дотримати заявлені терміни ремонту або будівництва, а також мінімізувати витрати. Причому матеріали, що сьогодні здаються нам елітними, завтра, цілком зможе дозволити собі людина з середнім достатком.

Споживач зацікавлений в тому, щоб разом з новим матеріалом отримати докладну технологію, що гарантує збільшення швидкості та підвищення якості виконання робіт.

Особливо важливо знати технічні характеристики конструкційних матеріалів, – щоб у разі перепланування не порушити конструктивну і функціональну цілісність будинку. Тим більше це важливо в наших умовах, коли будівлі постійно піддаються впливу самих різних несприятливих факторів: атмосферних опадів, вітру, дії термічних і механічних навантажень, ультрафіолетового випромінювання і різних речовин, що містяться в повітрі.

Застосування новітніх технологій у будівництві

Впровадження нових будівельних технологій у будівництві дають можливість вирішувати різні завдання: від підвищення енергоефективності житлових та виробничих приміщень до зниження собівартості будівництва і витрат в ході експлуатації. Крім того, сучасні будівельні технології можуть стати основою для будівництва «розумних будинків», істотно поліпшують якість життя і загальний комфорт для людей, що живуть або працюють у цих будовах. Звідси безперечність соціальної значущості подібних інноваційних розробок.

004   

Слід зауважити, що в сучасних умовах, незважаючи на так званий «будівельний бум», витрати на науково-технічні розробки в галузі дуже обмежені. Будівельні компанії, як правило, використовують або традиційні матеріали і технології, або запозичують їх з арсеналу іноземних колег, причому запозичення це відбувається не завжди на належному рівні технологічної опрацювання.

Очевидним є той факт, що для значного ривка в цій області потрібні не тільки ресурси будівельних гігантів, а й політична, і фінансова воля з боку держави. Такий підхід є найбільш адекватним і бажаним на сьогоднішній день, бо еволюція будівельної галузі немислима без постійного вдосконалення не тільки в області технологій будівництва, а й в застосуванні інноваційних матеріалів.