Робимо «хрущовку» просторою квартирою

Мабуть, немає більш сумного для дизайнерів інтер’єрів, ніж перетворення кутової однокімнатної квартири в будинку хрущовської серії на витвір мистецтва. А все тому, що зазвичай ці помешкання мають низькі стелі, п’ятиметрові кухні та триметрові ванни, тісні коридори та єдину кімнату.

8

Проте, дизайнери корпорації Global Development вважають, що навіть «хрущовку» можна перетворити в сучасне житло з кухнею-вітальнею і сонячною ізольованою спальнею.

Для того, щоб візуально розширити простір варто перепланувати квартиру: забрати стіни між кухнею та кімнатою, цим самим додати простору помешканню і перетворити його на квартиру-студію.

6

Половину кімнати варто відвести під ізольовану спальню. Враховуючи той факт, що кутові «хрущовки» мають два вікна, завдяки переплануванню квартиру можна оснащати повноцінною сонячною спальнею.

2

Якщо оформити інтер’єр помешкання в чорно-білих тонах, то це візуально збільшить простір. Вагомий акцент слід робити на невагомих, світлих меблях з об’ємними фільончастими фасадами. Якщо додати металеві деталі на тло декору, вони виглядатимуть дуже виразно та теж збільшуватимуть простір. Проте, не варто акцентувати увагу на великій кількості цих елементів, адже вони можуть нашкодити та забрати «легкість» з інтер’єру.

Зверніть увагу, що якщо малюнок гардин перегукується з принтом покривала і формою ручок для гардеробу, то вони додають приміщенню додатковий об’єм.5
Шпалери, повинні бути родзинкою інтер’єру. Варто обирати біле тло, а малюнки – з геральдичними мотивами. Фактура має бути щільною, завдяки цьому вони виглядатимуть аристократично, додаватимуть світла та затишку.

3
Для того, аби ніщо не заважало світлу проникати в кімнату в кухні-вітальні краще обійтися без штор. Аби зекономити простір стільницю робочого столу варто розмістити так, щоб вона плавно переходила у підвіконня. Так само слід робити і з кухонним столом.

Встановіть також конструкцію «комод-телевізор», яка умовно поділить зони кухні і вітальні. Телевізор варто закріпити на кронштейні, таким чином його можна буде повертати в потрібному напрямку.

4
Враховуючи той факт, що у таких квартирах кухні надзвичайно маленькі, варто відмовитися від традиційної обідньої зони. Для економії місця на кухні духову шафу або посудомийну машину краще «сховати» під варильну поверхню.

7
Сховати радіатор в маленькій квартирі дуже складно. Тому можна зробити на ньому акцент. До прикладу, зробити чорну ретро-батарею, що відмінно впишеться в концепцію подібного інтер’єру і відіграє роль візуальної домінанти в просторі.

Ідеальним рішенням для розширення коридору буде встановлення дзеркал, що візуально збільшать простір.

І головна рекомендація від Global Development: використайте ті ж шпалери, що і в кухні-вітальні, але навиворіт в передпокої. Покладіть в оселі шахову плитку, додайте темний фон і дзеркала, щоб створити «ефект лабіринту». Саме від відволіче від тісноти.

1