Прикрасьте нову квартиру стильною ширмою

Ширма – це гарний спосіб розмежувати простір в кімнаті, приховати і відокремити куточок для відпочинку або гардеробу або створити стильний декоративний елемент в приміщенні. Так як мобільна перегородка не найбільш необхідний і розповсюджений предмет інтер’єру, може бути досить складно підібрати серед готових моделей відповідний Вам варіант. Вихід із ситуації – зробити оригінальну ширму своїми руками. А зробити це можна навіть з картону, як саме? Та досить просто! Скористайтесь маленькими порадами фахівців Global Development і прикрасьте свою нову квартиру стильним та неперевершеним елементом декору.

Переваги модульної ширми з картону

У класичному варіанті, ширма являє собою конструкцію у вигляді гармошки, що складається з декількох стулок – від трьох до восьми, з’єднаних між собою петлями. Але сьогодні ми розглянемо більш докладно модульну ширму, яка збирається, немов об’ємний конструктор, з окремих деталей. Така перегородка легка і мобільна, вона візуально не перевантажує простір, що часто буває з масивними ширмами з дерева. Крім того, модульну ширму легко можна модифікувати, змінювати висоту, колірне рішення, а також швидко розібрати і скласти в невеликий ящик за непотрібністю. Виготовляти таку ширму будемо з щільного гофрованого картону, який наприклад можна взяти використовуючи звичайні коробки від дрібної і крупної побутової техніки, які ми зазвичай викидаємо. У разі, якщо ви задумали масштабну перегородку, то швидше за все знадобиться придбати листи гофрокартону або палітурного картону (відповідно, більш дешевий і більш дорогий варіанти), можна навіть замовити будь-яке колірне рішення, ламінування або лакування.

Картон – легкий, недорогий, екологічно безпечний і досить міцний матеріал, з якого можна робити повноцінні меблі. До того ж, виробництво меблів та аксесуарів з переробленого картону вирішує, хоч і в невеликій мірі, питання збереження лісів і переробки паперових відходів.

Модульна ширма з картону: варіанти конструкції

Дизайн готової ширми залежить від форми окремих елементів і способу їх з’єднання. Фактично конструкція і зовнішній вигляд перегородки можуть бути обмежені лише Вашою фантазією, так як використовується метод кріплення на основі прорізів, який дозволяє з’єднувати будь-які фігурні елементи. Прямокутники, трикутники, овали, метелики, зірки і квіти дозволять створити унікальну ширму, яка стане функціональною прикрасою інтер’єру будинку або офісу.

Як матеріал можна використовувати як картон природного кольору, так і кольоровий ламінований. Цікавим рішенням буде комбінування модулів із різною палітрою. Така ширма стане яскравим акцентом в приміщенні, додавши фарб в пастельний однотонний інтер’єр.

Як зробити ширму з картону своїми руками? Ми підготували для Вас 2 варіанти.

Варіант 1 – Ускладнений

Давайте детально розглянемо, як зробити таку модульну ширму своїми руками.

                                                                  Для роботи знадобиться:

– аркуші картону (в даному випадку товщиною 4 мм і 7 мм);

– олівець і лінійка;

– канцелярський ніж або ножиці.

Перемалюйте на звичайний папір або роздрукуйте на принтері схеми окремих деталей ширми в зазначених пропорціях. Всього використовується п’ять деталей, помічених буквами A, B, C, D, E на звичайному папері.

Вирізану схему на папері прикладіть до картону і уважно обведіть деталь олівцем з усіма прорізами. З приводу прорізів важливо пам’ятати, що їх ширина повинна бути не більше товщини використовуваного картону. Спробуйте з’єднати два шматки картону з допомогою прорізів, щоб зрозуміти, якої ширини вони повинні бути.

Для готової модульної ширми розміром 145 см на 145 см знадобиться:

– деталь А – 16 шт,

– деталь В – 80 шт,

– деталь С – 70 шт,

– деталь D – 64 шт,

– деталь E – 5 шт.

Виріжте з тоншого картону всі деталі від А до D, а з картону трохи товстішого – деталі Е для ніжок.

Після того, як всі деталі вирізані, починайте збирати окремі модулі. Деталі С і D виступають в ролі коннекторів для більших A і B.

Коннекторами С продовжуйте з’єднувати складені модулі ширми.

Деталі E встановіть внизу ширми в якості опорних ніжок.

Таку ширму можна зробити вище або нижче, каскадом або драбинкою.

Варіант 2 – Більш простий

Оперувати деталями різного розміру може бути складно, тому пропонуємо більш простий спосіб зробити ширму з картону своїми руками. В даному випадку знадобитися схема всього однієї деталі. Фігура може бути будь-яка, але симетричною – від прямокутника до метелика.

Прорізи різного розміру допомагають надійно з’єднувати деталі, утворюють об’ємну конструкцію-перегородку.

Ще кілька варіантів ширми з картону – для натхнення!