Прорив будівельної індустрії

Останнім часом все більшої популярності набувають екологічні інноваційні рішення, застосовувані в будівельній індустрії. Будівництво комплексів при використанні екологічної технології – це великий прорив і найбільш перспективний напрямок в будівництві. Одним із таких вважається зелене будівництво, яке широко висвітлюється на різних міжнародних будівельних виставках і конференціях.

Популярність будівництва зелених будівель викликано, насамперед, наявністю високих експлуатаційних характеристик, які відповідають міжнародним екологічним стандартам будівництва. Завдяки наявності новітніх екологічних розробок провідні міжнародні будівельні компанії почали масштабні роботи по зведенню приватних і громадських зелених будівель. Технологія зеленого будівництва незабаром буде застосовуватися при будівництві найвищого хмарочоса в Сполучених Штатах Америки, а також при перебудові будівлі ООН і Генеральної Асамблеї ООН.

Чому ж зелене будівництво здобуває таке широке поширення по всьому світу? Перш за все, будівлі та споруди, зведені із застосуванням подібної екологічної технології, значно скоротять забруднення навколишнього середовища. Крім цього, подібні будівлі зможуть самостійно забезпечувати власні потреби в енергетичних джерелах, при цьому не використовуючи зовнішніх джерел електроживлення.

Зіткнувшись з наростаючою загрозою виснаження природних ресурсів і колапсу світової екосистеми, філософія ставлення людини до життя стала в деякій мірі змінюватися. Стали більш популярні концепції «профілактики», а не «виправлення» скоєного. Зелене будівництво відноситься до профілактичного засобу проти наростаючої екологічної загрози, оскільки метою його є зниження рівня споживання енергетичних і матеріальних ресурсів та зниження впливу людини на навколишнє середовище.

Створення ресурсної ефективності конструкцій і використання ресурсозберігаючих матеріалів може максимізувати функціональність і одночасно оптимізувати використання природних ресурсів.

До прикладу, можна використовувати конструкції з деревини, які виготовлені з меншою витратою вихідного матеріалу, ніж звичайні вироби. Але перш, ніж вибирати цей матеріал вартує співвіднести економію деревини і кількість споживаної при виготовленні конструкцій енергії. Архітектори зауважують, що зелене будівництво є найбільш успішним тоді, коли його принципи враховані і реалізовані ще на етапі проектування при виборі матеріалів, обладнання і систем.

При зведенні зелених будівель передбачаються системи, які можуть зменшити наслідки можливого забруднення атмосфери. Відтак, це є одна із основних цілей екологічного будівництва. Ідея полягає в зниженні відходів на будмайданчику.

Завдяки переробці відходів та раціональному використанню матеріалів, можна зменшувати кількість матеріалу, що йде на звалище, що також дозволить знижувати вартість споруди.

До слова, неправильне і неповне обслуговування конструкцій може звести нанівець всі зусилля проектувальників, дизайнерів і будівельників по створенню ресурсозберігаючого та екологічно чистої будівлі.

Така інновація вже завоювала прихильність сотень інвесторів та архітекторів, що почали активно впроваджувати технологію зеленого будівництва у світі.

Вважається, що будівництво по зелених стандартам – це вже звичне явище для європейців, а ось в Україні екобудівництво тільки робить перші кроки.

Українське «зелене» будівництво ще не отримало достатнього поширення. Однак тренд «Green Building» вже можна простежити в деяких явищах. За словами експертів, найбільш перспективні зелені будівлі в нашій країні – це торгово­розважальна, офісна нерухомість і частково промислові споруди.

Корпорація Global Development активно працює над розробкою проекту зеленого будівництва та прагне першими в Україні звести екологічно чисту та затишну для життя будівлю, яка найближчим часом буде представлена на розгляд громадськості.