Вимкніть реальність – Увімкніть магію

Набридла сіра буденність? Хочеться чогось загадкового та казкового, а шаблонні дизайни інтер’єрів дратують? Створіть свій власний та чарівний світ в майбутній квартирі від Global Development просто додавши один аксесуар до декору – лампу Calabarte. Якщо такий світильник не горить, це просто симпатична різьблена штучка. Але справжні дива трапляються, коли темніє. Химерна гра світла і тіні перетворює нудні стіни сучасної квартири в вишукані чарівні палати, а саму лампу – на витвір мистецтва.

 

 

Польський дизайнер Пшемек Кравчинський вирізає свої прекрасні лампи Calabarte зі звичайних гарбузів. За бездоганністю техніки майстра ховається дуже серйозна підготовка. Пшемек вивчав інженерну справу в коледжі, а потім кілька років працював в архітектурній студії. Одного разу знічев’я, він спробував свої сили в різьбі на гарбузі і дуже швидко зрозумів, що це не просто хобі, а справжнє діло життя.

 

 

Лампи Calabarte виготовлені з гарбузів найвищої якості, які привозять з Африки та Азії. Цей спеціальний сорт гарбуза висушують та використовують для практичних та декоративних цілей. Структура висушеного гарбуза повністю відрізняється від структури стандартного дерева – вона є більш однорідна, не має кілець зростання, волокон та різноманітних вузлів. Завдяки цьому саме цей вид рослин дає величезні можливості для обробки.

 

У минулому, Кравчинський використовував два сорти гарбуза , які зростають в Польщі. Але після його поїздки до Сенегалу в 2010 році, він почав створювати свої лампи тільки з круглих африканських сортів. Сьогодні, щоб домогтися найкращого ефекту, гарбузів для ламп Calabarte імпортуються з Сенегалу, Гвінеї або з Малі.

 

 

Оскільки кожна лампа Calabarte є унікальна в своєму роді і візерунки ніколи не повторюються, на створення однієї майстер витрачає 3-4 місяці. З самого початку і до кінця світильник розробляється і виготовляється руками тільки однієї людини. По-перше, майстер ретельно розробляє зразок лампи. Спочатку наноситься сітка, геометричні побудови, криві, фігури і намічається розміщення твердих частин.

 

 

Кожна лампа є витвором ручної роботи – починаючи з первинних ескізів, опису і побудови графіків та шаблонів, чистки, гравірування, точного маркування місця для отвору, а потім фарбування та різьблення. Світильник покритий тисячами отворів створених вручну, а найменший діаметр отворів становить 0,8 мм. Для досягнення найкращих світлових ефектів кожен окремий отвір повинен бути зроблений в напрямку джерела світла. У деяких найбільших торшерів це може бути близько 30 000 отворів.

 

 

Створення бренду Calabarte

Історія марки Calabarte починається з пристрасті і відданості ручній роботі, яка перетворилася в новий стандарт сучасного прикладного мистецтва. Однак дорога була довгою, знадобилося вісім років, і багато жертв, щоб вдосконалити свою майстерність.

 

 

Все почалося в 2009 році, коли в перший раз Пшемек Кравчинський випадково побачив незвичайний гарбуз. Як тільки він зробив свою першу гарбуз-лампу він знав, що захоче зробити ще одну. У 2010 році митець вирішив присвятити все своє життя цьому хобі і кинув навчання. Незабаром після цього він здійснив поїздку в Сенегал (для вивчення західно-африканської музики і культури), де і купив свої перші африканські гарбузи – калебаси. З тих пір вони стали сировиною для його ламп.

 

 

Так як Кравчинський завжди прагнув до безпрецедентної точності і якості, поступово його лампи ручної роботи привернули увагу визнаних дизайнерських журналів і сайтів по всьому світу.