Як правильно покласти плитку на стіну

У процесі ремонту квартири або будинку є безліч різних етапів, один з яких – укладання плитки. Вважається, що це одна з найдорожчих стадій ремонту, яка вимагає певного досвіду. На справді, все не так вже й складно і покласти плитку на стіну можна самостійно, головне не поспішати і робити все дуже акуратно, щоб не пошкодити досить цінний матеріал. Саме тому фахівці Global Development підготували для Вас покроковий інструктаж по вкладанню плитки – робіть ремонт із задоволенням!

 

 

Вибір матеріалу і проведення розрахунків

Асортимент кахельної плитки неймовірно великий, як по своїми характеристиками міцності і естетичним характеристикам, так і за цінами. Правильному вибору допомагає знання позначень сортів плитки. На ринку присутні як недорогі варіанти, так і дуже якісні, наприклад плитка іспанського виробництва.

Як правило, плиткою в кухні покривається «робоча стінка» – для цього вибирається калейдоскоп яскравих кольорів, які не дратують зір. Для ванної, як місця розслаблення, найчастіше вибирають ніжні або «пастельні тони». Але це не є якоюсь догмою – кожен вибирає той варіант, який йому до душі.

Для визначення кількості плитки необхідні дві вихідні цифри – площа стінки і площа однієї плитки. Далі шляхом простої арифметичної операції визначається загальна кількість плиток, яке і підганяється під стандартні упаковки з округленням у більшу сторону. Для роботи з мозаїчними панно операція аналогічна, хіба що в розрахунках фігурує площа декоративного панно.

 

 

Матеріали і устаткування для укладання

Для проведення роботи варто придбати клей, звичайний і зубчастий шпателі, плиткоріз, рівень, гумовий молоточок, куточки і звичайно ж спеціальні хрестики, які забезпечать однакову відстань між плитками. Ще необхідна затирка – спеціальна суміш для заповнення швів між плитками.

 

 

Підготовка поверхні під укладання плитки

Поверхня під укладання повинна бути рівною, що логічно. Цього ефекту можна домогтися завдяки маяковій штукатурці, шпаклюванню, а також вирівнюванням за допомогою гіпсокартонних листів. Кріплення листів здійснюється або на профілі, або на клей. При цьому важливо пам’ятати, що якщо обраний гіпсокартонний метод, то у випадку ванної кімнати необхідно використовувати стіновий вологостійкий гіпсокартон. Вирівнювати стіни у ванній під плитку не рекомендується гіпсовими штукатурками через високу гігроскопічність гіпсу.

 

 

Як укладати плитку на стіну

Насамперед необхідно «відбити» рівні, на які в подальшому ви будете орієнтуватися. Для цього необхідний будівельний рівень і маркер (олівець).

Далі варто закріпити направляючу, на яку спиратиметься самий нижній шар плитки. Часто цей процес спрощується – замість направляючих використовують спеціальні розжарені гвоздики, але це вже кам’яний вік. Не забуваємо про необхідність заґрунтувати поверхню або ґрунтом глибокого проникнення, або кварцовим ґрунтом, який збільшує зчеплення плиткового клею з основою.

 

 

Наступний етап – приготування клею. Не варто робити його багато, так як він швидко висихає. Клей наноситься на плитку звичайним шпателем, далі зубчастим шпателем створюються смужки, і плитка кріпиться на стіну. Дуже важливо рівно закріпити саме першу плитку – це буде наріжний камінь всього процесу. Наступні плитки кріпляться аналогічно, між ними для дотримання однакової відстані розміщуються пластикові хрестики.

У разі укладання плитки на робочу стінку кухні можна розрахувати цілу кількість плиток, однак особливості дизайну можуть вимагати її підрізування. Для цього застосовується плиткоріз – пристрій, що дозволяє зробити з плитки базового розміру любий інший. Робота з ним вимагає деякого досвіду, так що будьте готові зіпсувати пару плиточок.

Останній етап – витяг пластмасових хрестиків і затирка швів. Для цього застосовуються затирочні суміші, як сухі, так і готові до застосування. На ринку можна знайти широке розмаїття кольорів – найбільш поширені затирання Ceresit, Mapei, Kilto.

От і все, що необхідно знати про укладанням плитки перед початком робіт – успіхів у ваших починаннях!