Як зробити чарівний живопис на стінах?

Плануєте ремонт і шукаєте оригінальні ідеї, які можна втілити в життя своїми руками? Красиві і креативні малюнки на стінах прикрасять і нададуть унікальності будь-якому інтер’єру, та створять неповторний затишок кімнаті. Розпис стіни – це досить складний захід, і не у кожного є схильність до цього, без перебільшення, мистецтва. Але існують різні технологічні прийоми, для яких не потрібно мати хист до малювання – необхідні тільки акуратність, послідовність і точність. Саме тому фахівці Global Development підготували для Вас невелику підбірку різних прийомів, щоб прикрасити оселю навіть не маючи якихось особливих на то здібностей.

 

Як треба?

На першому малюнку показаний найпростіший вид розпису стін, за трафаретами. На другому –  один і той же трафарет застосовується двічі: спочатку для набивання напівпрозорого заднього плану, а потім для насиченого смислового зображення. Контури стовбурів і гілок на третьому малюнку намічені або олівцем, або малярським скетчем, і залиті фарбою за допомогою пензля, тобто просто замазані. Для тонких гілок і листя в даному випадку потрібно як мінімум 9 видів трафаретів. Для того, щоб зробити такий малюнок треба трохи вміти малювати, адже нанести штрихи на стовбурах не складно, а дрібні огріхи в цій техніці малопомітні.

 

Можна спробувати

Для створення четвертого малюнка трафаретами не обійдешся, там близько 2-х десятків тільки великих контурів. Вони переносяться на стіну і зафарбовуються від руки пензлем. Якщо спробувати розмежовувати контури малярським скотчем, то малюнок вийде неживим, без вузьких колірних переходів на межі контурів. Щоб створити малюнок, подібний до того, що на малюнку 5, потрібно, крім перенесення і зафарбовування контурів, опанувати також технікою розтушовування. Для малюнка під номером шість потрібні вміння, як мінімум в обсязі художньої школи або вроджений хист і раніше придбані практичні навички.

З чого не потрібно починати початківцям

Малюнок  під номером 7 – аерографія. Техніка ця любителям цілком доступна, але тут доведеться обмежитися згадкою про неї: аерографічний живопис технічно зовсім не такий, як інші, і для нього потрібно досить дороге спеціальне обладнання: компресор, шланги, краскопульт зі змінними форсунками. Намагатися використовувати замість аерографа аерозольні балончики для графіті не варто: в них тиск занадто малий, щоб можна було виводити тонкі плавні колірні переходи на великих площах. На малюнку 8 – фреска, справа дуже складна. Технікою фрескового живопису володіють далеко не всі професійні художники. Трафарети для панно на малюнку 9 досить дорогі і фірмові, прорізані лазером в виробничих умовах. І це ще не все: стіна повинна бути ретельно підготовлена майстром високої кваліфікації. По-перше, там насправді не однотонна заливка, а найтонший колірний градієнт. По-друге, його потрібно вивести мілкофактурною фарбою, щоб фон не мав відблисків при будь-якому освітленні.

 

Контур – потім

Людина з художніми здібностями, але без досвіду, здатна створити вражаючий малюнок на стіні в кімнаті в так званій техніці «контурів», коли чіткі контури наносяться на кольорові плями. Стіну спочатку «мазюкають» як чортик творчий покладе під коліно лівої ноги, а коли фарба висохне, придивляються – що там промальовується – і обводять. Але це техніка для новачків досить ризикована: творча невдача означає дорогий ремонт.

 

Чим малювати?

Зазвичай фарби підбирають під сюжет і стиль малюнка, але початківцю краще вчинити навпаки. Любителі розписують стіни найбільше акриловими вододісперсійними фарбами: їх просто розбавляти, вони змішуються без обмежень, ними можна виводити досить плавні півтони, а при необхідності акрилові фарби змиваються зі стіни, не залишаючи на ній слідів; ґрунтовка під них потрібна також акрилова. Але можливі й інші варіанти; наприклад маслом можна написати рельєфний малюнок, гуашшю і темперою отримати особливо тонку розтушовку.