Який він сад на даху багатоповерхівки?

У великих містах відчайдушно не вистачає природи, це факт. Але, на щастя, сучасні архітектори успішно знаходять лазівки, щоб вирішити проблему і зробити простір навколо зеленим і квітковим. І навіть непоказні будинки починають сяяти новими фарбами. Фахівці Global Development зробили добірку будівель з незвичайними «живими» дахами, щоб літній настрій став ще ближче.

Мумі-будинок в Японії

Казковий будиночок із зеленим дахом причаївся в парку недалеко від галасливого Токіо. Мабуть, в такому місці хочуть трохи пожити і діти, і дорослі. А як він нагадує оселю чудного казкового героя Мумі-Троля!

Міжнародний зал в Японії

Будівля міжнародного залу ACROS в місті Фукуока (Fukuoka) – зелений оазис у центрі міста. Близько 35 тисяч рослин затишно розмістилися на 15 каскадах терас і радують око перехожих. Як Вам таке маленьке чудо посеред міста?

Готель в Ізраїлі

Будівля в Ейлаті прикрашена кулястими деревами і виглядає дуже життєрадісно. Крім уваги перехожих його постояльці отримують шикарну можливість ненадовго сховатися від спекотного південного сонця та насолодитися прохолодою незвичайних насаджень.

Магазин в Торонто

Будинок побудовано з урахуванням зелених технологій, але на даху є особлива краса. Можна і прогулятися вздовж клумб і грядок, і подивитися на сучасні хмарочоси. Справжнє квіткове поле посеред величезного мегаполісу – це просто маленьке чудо!

Готель в Австрії

Спа-готель, спроектований австрійським архітектором Фріденсрайху Хундертвассером (Friedensreich Hundertwasser) – справжній архітектурний шедевр. На хвилеподібному даху висаджено цілий мікс з чагарників, дерев і газонної трави, чим нагадує країну з відомої книги «Аліса в країні чудес».

Будинок в китайській провінції

Химерний візерунок з газону сплели на даху китайського будинку, майстерно замаскувавши будівлю під навколишню природу. З першого погляду і не побачиш, що то будинок. Дійсно, китайські майстри створили не просто екобудинок, а поєднання природи і людини, та показали, що таке зробити не так вже й складно.

Гараж в Канаді

Маленький сад, доступний для втілення на будь-якій дачно-городній ділянці. Винахідливе рішення на тему: «Де б ще посадити квіти». Мамі точно сподобається.

Кампус університету

Кампус Наньянського технологічного університету (Nanyang Technological University) – найбільший в Сінгапурі і точно найпозитивніший. Втомленим від навчання в чотирьох стінах студентам досить просто переміститися на дах для підняття настрою.

Будівля уряду в Чикаго

На дах будівлі Сіті Холл (City Hall) в Чикаго звичайним перехожим потрапити без спеціального туру непросто, але він візуально доступний для огляду 33-м висоткам цього району. А з самого даху збирають близько 200 фунтів меду щороку, між іншим.

Будинки на Фарерських островах

Дерновими дахами в Скандинавських країнах і зараз нікого не здивуєш. А до середини XX століття це взагалі був найпоширеніший вид покрівлі. Давні традиції і хороший мікроклімат в будинках так до вподоби жителям північних регіонів, що і в наші дні багато людей в них живуть.

Шведський ресторан в Америці

Власники шведського ресторану в одному зі штатів Америки пішли ще далі. Вони не тільки відтворили національний будинок, а й зареєстрували оригінальний товарний знак – кози на даху.